Każdy rodzic na pewno pamięta wyjazdy na kolonie i obozy ze swojego dzieciństwa. Była to świetna opcja na spędzenia wakacji ale również szansa na usamodzielnienie się i poznanie nowych ludzi. Kiedyś wyjazdy nie były zbyt popularne, także wyjazd na kolonie dawał możliwość poznania nowych miejsc.

Kiedyś zakwaterowanie uczestników to były głównie domki o wątpliwej jakości, namioty czy małe pokoje w ośrodkach kolonijnych. Jednak najważniejsza była zabawa i wspomnienia! Jak to wygląda obecnie? Zupełnie inaczej! Z tym, że świetna zabawa i wspomnienia nadal są zagwarantowane. 

Współczesne kolonie i obozy, jak to wygląda?

Obecnie kolonie i obozy nadal szczycą się popularnością, wielu rodziców nie ma możliwości na wyjazd z dzieckiem na wakacje i dlatego decydują się na wykupienie wyjazdu kolonijnego lub obozu. Opcji jest mnóstwo. Obecnie można pojechać na obozy survivalowe, czarodziejskie kolonie, kolonie z klockami Lego i wiele innych. Akademia to jedyne i niepowtarzalne miejsce w Olsztynie w którym można zagwarantować swoim pociechom niesamowite wspomnienia na obozach dla dzieci. Więcej informacji na stronie internetowej: https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury/.

Dlaczego warto?

Dzięki samodzielnemu wyjazdowi dzieci uczą się wielu nowych umiejętności. Nawet zapisanie dziecka na półkolonie, gdzie spędza tylko połowę dnia może przynieść wiele różnych korzyści. Dzieci przebywają w grupie, uczą się od siebie nawzajem i usamodzielniają się. Zapisując dziecko na obóz tematyczny można sprawić mu niesamowitą radość, bo to właśnie tam dziecko będzie mogło realizować swoje pasje i uczyć się nowych rzeczy. Oprócz tego, że dzieci uczą się nowych rzeczy, mogą również zobaczyć nowe nieznane wcześniej miejsca. Same plusy! 

Co z nieśmiałymi dziećmi?

Nieśmiałość to coś, z czym można sobie idealnie poradzić na obozie dla dzieci. Jest to czas i miejsce, które jest wypełnione różnymi zabawami, także tymi integracyjnymi, które sprawiają, że nawet najbardziej nieśmiałe dziecko się otwiera. Jeśli dziecko jest naprawdę bardzo nieśmiałe i nie jest jeszcze gotowe na samodzielny wyjazd, co jest jak najbardziej w porządku, to warto rozważyć opcję wspomnianych wcześniej półkolonii. Jest to idealna opcja dla młodszych dzieci (ale nie tylko!). Są to zajęcia, które są prowadzone na miejscu i trwają tylko pół dnia, także dziecko nawet nie zdąży zatęsknić za rodzicami.  Z czasem może być tak, że dziecku tak bardzo spodobają się półkolonie, że samo podejmie decyzję o samodzielnym wyjeździe!

Jak wyglądają tematyczne obozy dla dzieci?

W ostatnim czasie pojawił się trend tematycznych obozów. Jest to świetna opcja dla osób, które mają różne zainteresowania, ponieważ będą mogły pogłębić swoją wiedzę w danej dziedzinie ale również nauczyć się wielu nowych rzeczy. Na tematycznych obozach dzieci mają mnóstwo zajęć związanych z główną tematyką wyjazdu, mogą to być na przykład zajęcia z budowania z klocków Lego, robotyki czy nawet magii. Na wyjazdach organizowanych przez Akademię w Olsztynie dzieci mają wiele atrakcji, np. noc Elfów, poszukiwanie Ogra, nocna wyprawa do lasu, zajęcia z programowania i wiele innych. Są to bardzo niestandardowe zajęcia, które dostarczą dzieciom wielu niezapomnianych chwil i emocji. Tematyczne obozy dla dzieci są prowadzone przez prawdziwych pasjonatów pracy z dziećmi, którzy są niesamowicie kreatywni i mają ogromną wiedzę w swoich dziedzinach, co sprawi, że dzieci zapomną co to nuda.